Jelentősen visszavágta osztalékát a TPSA, a lengyel távközlési társaság fél éven belül másodszor kényszerült erre a lépésre. A felére vágott, félzlotys osztalék hírére a cég részvényárfolyama több mint 30 százalékkal zuhant és magával rántotta a Magyar Telekomot is, amely mintegy 2 százalékkal esett kedden. Az elmúlt időszakban távközlési cégek sora jelentette be, hogy jóval kevesebb osztalékot fog fizetni a jövőben. Így tett például a Deutsche Telekom is, és erősek a félelmek, hogy hasonlóan cselekszik a magyar leány is. A lengyel cég négy hónapja 1,5 zlotyról vitte le 1 zlotyra a részvényenkénti osztalékot, most ezt mérsékelték a felére. Ennek hátterében a várakozásoknál sokkal rosszabb eredmények állnak, miután a tavalyi utolsó negyedéves profit 358 millió zlotyról 51 millió zlotyra csökkent. A cég vezérigazgatója szerint a lengyel távközlési piac a legkeményebb éveit éli. Az árbevétel csökkenését nem tudják megállítani, így a beruházásokat is jelentősen vissza kell fogniuk. Az erősebb verseny és a csökkenő árak a Magyar Telekomot is sújtják; a cég február végén teszi közzé gyorsjelentését, ezután közölhetik majd az osztalék mértékét. A piac jelenleg 40 forintos osztalékot áraz részvényenként, az elemzők többsége ugyanakkor továbbra is a tavalyi 50 forintra számít.
Napi grafikonok
