BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Osztalékfélelmek miatt esett a Magyar Telekom

2013. február 13. szerda, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Jelentősen visszavágta osztalékát a TPSA, a lengyel távközlési társaság fél éven belül másodszor kényszerült erre a lépésre. A felére vágott, félzlotys osztalék hírére a cég részvényárfolyama több mint 30 százalékkal zuhant és magával rántotta a Magyar Telekomot is, amely mintegy 2 százalékkal esett kedden. Az elmúlt időszakban távközlési cégek sora jelentette be, hogy jóval kevesebb osztalékot fog fizetni a jövőben. Így tett például a Deutsche Telekom is, és erősek a félelmek, hogy hasonlóan cselekszik a magyar leány is. A lengyel cég négy hónapja 1,5 zlotyról vitte le 1 zlotyra a részvényenkénti osztalékot, most ezt mérsékelték a felére. Ennek hátterében a várakozásoknál sokkal rosszabb eredmények állnak, miután a tavalyi utolsó negyedéves profit 358 millió zlotyról 51 millió zlotyra csökkent. A cég vezérigazgatója szerint a lengyel távközlési piac a legkeményebb éveit éli. Az árbevétel csökkenését nem tudják megállítani, így a beruházásokat is jelentősen vissza kell fogniuk. Az erősebb verseny és a csökkenő árak a Magyar Telekomot is sújtják; a cég február végén teszi közzé gyorsjelentését, ezután közölhetik majd az osztalék mértékét. A piac jelenleg 40 forintos osztalékot áraz részvényenként, az elemzők többsége ugyanakkor továbbra is a tavalyi 50 forintra számít.


Napi grafikonok
Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet