Megrángatták kedden a forint árfolyamát. A nap elején ugyanis 292 fölé gyengült az árfolyam az euróval szemben, miután olyan nyilatkozatok jelentek meg, amelyek alapján a piacon azt hitték, hogy elhalasztják a magyar devizakötvény kibocsátását. Ennek hatására 292,60 környékén érte el napi mélypontját az árfolyam, ámde a kibocsátás hírére gyorsan fordult az irány. A nap végén, amikor már érkeztek a hírek arról, hogy jelentős mennyiségű jegyzés érkezett be, a 290-es szintet közelítette az árfolyam. Ezt azonban már nem sikerült áttörnie, végül felette pár fillérrel megrekedt a forint erősödése. Eközben a nemzetközi piacokon enyhe euróerősödés jött délután − ez szintén segítette a forintot −, így újra 1,34 fölé emelkedett az euró/dollár keresztárfolyam. A svájci frank is gyengült az euróval szemben, itt az 1,23-as szintet lépte át ismét az árfolyam. Egy dollár így 215,60 forintba került este, míg a svájci frankért 235 forintot kellett adni.
A devizakötvény-kibocsátás mellett alig volt érdeklődés a forintkamatozású három hónapos kincstárjegyek iránt. Az Államadósság Kezelő Központ kedden 50 milliárd forint értékben akart eladni a papírból, amire 96,9 milliárd forintnyi ajánlat érkezett. Az aukción végül 5,28 százalékos átlaghozam alakult ki, ami két százalékkal alacsonyabb a bázisnál.
