BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Amerikai részvényeket ajánl a KBC

A makrogazdasági adatok fontosabbak lesznek a válsághíreknél az elkövetkező időszakban a részvénypiacokon. Így elsősorban az amerikai részvények között érdemes szemezgetni a KBC Securities szerint.

2013. február 13. szerda, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

A válság idején kialakult túlérzékeny üzemmód elmúlt a tőzsdéken, így a makrogazdasági adatok fontosabbá válhatnak az elkövetkező időszakban. Ugyanakkor érhetik még sokkok a piacokat, ezért nem szabad minden puskaport ellőni, továbbra is érdemes különösen odafigyelni a kockázatkezelésre − mondta egy háttérbeszélgetésen Somi András, a KBC Equitas vezető elemzője. A kilengések így egyre kisebbek lehetnek, de az első félévben nagyobb esély van arra, hogy lefelé korrigálnak a részvénypiacok. Ez azonban az emelkedő trendben nem jelent majd törést, így a KBC elemzője szerint érdemes körülnézni a részvénypiacokon, főleg hogy az amerikai kötvényekből errefelé vándorolhat a tőke. Elsősorban az amerikai részvényekben lát fantáziát az elemző, az USA sokkal rugalmasabban reagál, a lakáspiacon már erőteljes javulás látszik és a munkaerőpiacról is egyre jobb hírek jönnek. Európa viszont még csak az óvatos stabilizálódásnál tart, ezért itt drágának tartják a papírokat.

A KBC elemzése szerint elsősorban a technológiai részvények közül érdemes szemezgetni, ezek ugyanis a többi szektorhoz képest olcsóak és az elmúlt időszak alulteljesítése jórészt az Apple részvényének tudható be. Somi különösen kedveli a Google és a Yahoo részvényét. Ugyanakkor a pénzügyi szektor is jó választás lehet, ahol szerinte a Citigroup papírja lehet a nyerő az elkövetkező időszakban.

Magyarországon a gyenge makroadatok miatt inkább csak hosszabb távon lát jó vételi lehetőséget az elemző. Rövid távon talán egyedül az Egisben lehet fantázia, amely növekedési sztorival is szolgálhat és technikai alapon is jól néz ki a részvény. Az OTP esetében a céltartalékolás csökkentése hozhat komolyabb emelkedést, kérdés azonban, hogy ez mikor következik be − ennek ellenére a piac már elkezdte beárazni ennek a lehetőségét. A Richter és a Mol esetében rövid távon nem látni felhajtóerőt, inkább hosszabb távra venné csak e részvényeket a vezető elemző. A forintnál sem lát tartós erősödésre okot − hirtelen nagy gyengülésre ugyan nem kell számítani, de a trend ebbe az irányba mutat.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet