BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szépen nőtt tavaly a Mercedes profitja

2013. február 8. péntek, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Pozitívan fogadta a piac a Daimler tegnap közzétett gyorsjelentését, az árfolyam 2 százalékos pluszban nyitott. A beszámoló szerint a társaság 29,8 milliárd eurós árbevétel mellett 2,32 milliárdos operatív eredményt ért el a tavalyi negyedik negyedévben. Mindez azt jelentette, hogy a Mercedes gépkocsikat gyártó cég kezd kimászni a gödörből, árbevétele ugyanis 2,6, üzemi eredménye 6,7, míg egy részvényre jutó eredménye (EPS) 11,2 százalékkal lett magasabb a bázisnál. Az idei évre ugyanakkor a tavalyihoz hasonló, 8 milliárd körüli operatív profitot várnak, miután stagnáló európai autópiacot jeleznek előre. A húzóerőt a kínai és az amerikai piacok jelenthetik, melyektől további növekedést vár a cég − ám azzal számol, összesített profitja a tavalyi szinten stagnál majd.

Dieter Zetsche, a Daimler vezérigazgatója szerint a vállalat eredményességét tekintve várhatóan az első negyedév lesz a leggyengébb az idén, s csak az első félévi stagnálás után, a második félévben várható kedvező fordulat. Jó hír viszont, hogy a gyorsjelentés szerint részvényenként 2,2 euró marad az osztalék. A 2013-as és a 2014-es évben 10,8 milliárd eurót akarnak kutatásra és fejlesztésre fordítani, és ennek eredményeként a vállalat 2020-ig 13 új modellel tervezi növelni jelenlegi választékát.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet