BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A lakosságnál ezermilliárd fölé nőtt az állampapír-állomány

2013. február 8. péntek, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Az idén január végére a lakosságnak szánt állampapírok teljes állománya 1043,5 milliárd forintra emelkedett − közölte az Államadósság Kezelő Központ (ÁKK) Zrt. csütörtökön az MTI-vel. Tavaly 512,7 milliárd forinttal emelkedett a lakossági állampapírok állománya, idén januárban pedig újabb 58,1 milliárd forinttal nőtt az értékük. Az ÁKK adatai szerint a legnépszerűbb papír a Kamatozó Kincstárjegy volt. Az idei első hónapban a Kamatozó Kincstárjegyek állománya 47,8 milliárd forinttal emelkedett, az elmúlt 13 hónapban pedig 402,2 milliárd forint volt a növekmény.
Kedveltek voltak az inflációkövető Prémium Magyar Államkötvények is, amelyek nettó növekménye 4,1 milliárd forint volt januárban, miközben a hónap végén 32,4 milliárd forint lejárat volt belőle. Eszerint ebből a papírból a bruttó eladás 36,5 milliárdot tett ki egy hónap alatt. A tavalyi értékesítésekkel együtt 94,1 milliárd forinttal nőtt a Prémium Magyar Államkötvények állománya január végéig. Az egy- és kétéves Kincstári Takarékjegyek együttes mennyisége 5,1 milliárd forinttal nőtt januárban, 13 hónap alatt pedig 63,1 milliárd forinttal emelkedett. A Féléves Kincstárjegy állománya 1,1 milliárd forinttal lett több az idei első hónapban, 2012 eleje óta pedig 63,1 milliárd forinttal nőtt.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet