BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Lassan csökkenhet majd az olaj ára

2013. február 6. szerda, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Növekvő termelés és csökkenő árak jellemzik majd a világ olaj- és gáziparát a következő időszakban − véli az Ernst & Young. Az egyre növekvő nyersolaj-kitermelésével az Egyesült Államok játssza majd a legnagyobb szerepet az OPEC-en kívüli országok közül a kínálat növekedésében a következő tíz évben. Emellett Kanada, Irak és Brazília kitermelésének bővülése is jelentősen hozzájárul a piac megfelelő ellátásához. Az ebből adódó árcsökkenés azonban a Közel-Keleten tapasztalható instabilitás miatt nemcsak bizonytalanná válhat, de erősen kilengő árakkal párosulhat.


Napi grafikonok

Ráadásul ha az olajár hordónként tartósan 90 dollár alá esik, az OPEC feltehetőleg lépéseket tesz az ár szinten tartására termelési plafon bevezetésével − áll az Ernst & Young elemzésében. Az olaj- és gázipar globálisan továbbra is az egyik legaktívabb szektor a fúziók és felvásárlások tekintetében. A tranzakciók értéke 2012-ben rekordot döntött 402 milliárd dolláros összeggel, amely jóval meghaladta a 2011-es 337 milliárd dolláros értéket. Továbbra is a kutatás és termelés (upstream) jelenti a legaktívabb területet, a tranzakciók több mint 70 százaléka itt zajlott, meghaladva a 280 milliárd dolláros értéket.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet