A jó szerdai zárás után folytatta az erősödést a Budapesti Értéktőzsde csütörtökön, hiszen már az indulás után nem sokkal félszázalékos pluszban állt. Bár ezután kisebb visszaesés következett, a nap nagy részét végül a pozitív tartományban töltötte a BUX index. Ennek megfelelően − bár zárás előtt volt egy nagyobb zuhanás − sikerült nyereséggel zárni, a kereskedés végén 0,18 százalékos erősödést könyvelhettek el a kereskedők. Ez 18 871 pontos záróértéknek felel meg, ami bár elmarad a 19 006 pontos napi csúcstól, ám lényegesen jobb, mint a 18 814 pontot jelentő napi minimum.
A blue chipek közül a Mol − bár szinte az egész napot a pozitív tartományban töltötte − végül 0,33 százalékot esett, így a nap végén 18 340 forintot kértek az energiaipari óriás részvényeiért. A többi nagy papírnak már jobb napja volt, a Magyar Telekom 0,51 százalékkal erősödött, aminek köszönhetően 398 forintot értek a részvényei, az OTP 0,26 százalékos erősödéssel egészen 4310 forintig tornázta fel a részvényeinek értékét, míg a Richter a maga 0,16 százalékos erősödésével 37 710 forinton zárta a napot. A kisebb papírok közül érdemes kiemelni a Synergont, amely 10 százalék feletti pluszt könyvelhetett el, míg az E-Star közel ugyanennyivel értékelődött le.
A forgalom csütörtökön sem volt kiemelkedő, az első helyet, ahogy szinte mindig, most is az OTP szerezte meg, a bank papírjaival 4,5 milliárd forint értékben kereskedtek. A képzeletbeli dobogó második helyét a Mol foglalhatta el 1,3 milliárd forintos forgalommal, ettől nem sokkal maradt el a Richer, melynek részvényei 1,1 milliárd forint értékben forogtak. Innen egy nagyobb esést láthattunk a nap végén, hiszen a következő szereplő, a Magyar Telekom papírjaival mindössze 318 millió forint értékben kereskedtek.
