Bár a pénteket több európai tőzsde is mínuszban kezdte, a nap végére ledolgozták a veszteségeiket és pluszban zárták a hét utolsó napját. A piacmozgató hírek közül ki kell emelni az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed csütörtöki jegyzőkönyvét, amiből kiderült, hogy a pénzügyi válság közel öt évvel ezelőtti kirobbanása óta először jelét adta annak, hogy a rendkívül laza monetáris politikán talán szigorítani fognak. A pénteki hírek közül az Egyesült Államok munkaerő-piaci statisztikája volt a legfontosabb: az amerikai gazdaság 155 ezer új munkahelyet hozott létre a mezőgazdaságon kívüli szektorokban és 7,8 százalékon maradt a munkanélküliségi ráta, ami megegyezik az elemzők várakozásaival. Ugyancsak fontos hír volt, hogy decemberben tovább javult a hangulat az amerikai szolgáltató szektorban, így az ISM szolgáltatói indexének értéke 54,7 pontról 56,1 pontra emelkedett, míg a konszenzus 53,5 pont volt. Az 54,7 pontos érték tízhavi csúcsnak számít. Mindezek a hírek végül pluszba lökték a főbb európai tőzsdéket, így a londoni FTSE−100 0,71, a frankfurti DAX 0,25, míg a párizsi CAC−40 0,24 százalékos pluszban zárt. Jó napja volt a periféria tőzsdéinek is: a madridi IBEX−35 0,39, a milánói FTSE-MIB pedig 0,3 százalékkal emelkedett a napi kezdőértékéhez képest. Hasonló hírek mozgatták a főbb tengerentúli tőzsdéket is, így 0,49 százalékot tudott erősödni az S&P−500 index, amivel ötéves csúcsot állított fel, de a heti 4,6 százalékos összteljesítményre is több mint egy éve volt utoljára példa. Az emelkedésből természetesen a többi index is kivette a részét: a Dow Jones ipari átlaga 0,33 százalékkal nőtt, míg a Nasdaq 0,04 százalékkal, ám ez utóbbinak a héten összehozott 4,8 százaléka már jobban mutatja a fiscal cliff megegyezést követő amerikai hangulatot.
