Nagy kilengéseket produkált a forint a hét utolsó napján, hiszen az euróval szembeni két véglet, a 288,5-ös és a 292,2-es érték között 3,5 százalék a különbség − mondta a Napi Gazdaságnak Csajbók Róbert, az ING devizapiaci kereskedője. Mint mondta, van érdeklődés a hazai fizetőeszköz iránt, likviditás is akad, ám még így is szokatlan az ekkora mozgás. Bár pénteken nagyjából ugyanazon a szinten tartózkodott a forint, mint a hét elején, Csajbók szerint gyengélkedik a forint, amit az is mutat, hogy a régióban egyedül a zloty teljesít hasonlóan gyengén. Véleménye szerint a pénteki nap érdekessége az volt, hogy most az állampapírokat bántották, nem a forintot, ennek köszönhetően pedig ismét 6 százalék fölé emelkedtek a hozamok a másodlagos piacon, ahol a hét utolsó napján igen jelentős 4−40 bázispontos hozamnövekedést regisztrált az Államadósság Kezelő Központ. Egyedül a három hónapos és a féléves diszkontkincstárjegyek hozamai nem nőttek, így 5,29 és 6,34 százalék között szóródnak a referenciahozamok. Az euró délután fél ötkor 290,7, a dollár 222,9, a font 357,5, a jen 2,5345, míg a svájci frank 240,5 forintot ért. A heti várakozásokkal kapcsolatban Csajbók elmondta, hogy forintspecifikus hír nem várható, ám a Fed tegnap bejelentett szigorítása okozhat izgalmakat.
