Az elmúlt napok kilengései után csütörtökön korrekcióba kezdett a forint − közölte a Napi Gazdaság érdeklődésére Csajbók Róbert, az ING devizapiaci kereskedője. Mint mondta, megjelent néhány kereskedő a piacon, aminek köszönhetően valamivel nőtt a forgalom, amely azonban még mindig alacsony szinten maradt. A nap ugyanakkor mozgalmasan telt a forint számára, hiszen a reggeli 292,8-as eurójegyzés után délelőtt egészen 295-ig gyengült a hazai fizetőeszköz, ám onnan ismét erősödésbe fogott, aminek következtében délután negyed ötkor már \"csak\" 290,6 forintot kértek egy euróért. Ekkor egy svájci frank 240,3, egy dollár 218,9, egy angol font 354,1, míg a japán jen 2,5472 forintot ért.
Szerény érdeklődés mellett zajlott a csütörtöki aukció, melynek során az Államadósság Kezelő Központ 50 milliárd forint értékben hirdetett meg három hónapos állampapírokat, ám csak 35 milliárdnyit fogadott el, a kialakult 5,47 százalékos hozamszint 16 bázisponttal marad el a múlt hetitől. Nagyobb mozgás volt a másodpiacon, ahol a diszkontkincstárjegyek hozamai nagyobbrészt estek, az államkötvényekéi pedig emelkedtek, így jelenleg 5,25 és 6,12 százalék között szóródnak a referenciahozamok.
