BUX 139987.90 0,26 %
OTP 45960 -0,02 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Felrántották Budapestet

2012. december 27. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Egész nap mínuszban tartózkodott a Budapesti Értéktőzsde, ám a nap végére sikerült a pozitív tartományban zárni. A nap folyamán több kilengést is bemutatott a 17 760 pontról induló BUX, hiszen számos nemzetközi hír volt, amire figyelhettek a kereskedők: a legfontosabb, hogy az Egyesült Államokban tovább folytatták a költségvetés körüli vitákat, ám amíg az innen érkező negatív hírek mind az európai, mind a tengerentúli tőzsdéket mínuszba lökték, addig Budapest talpon maradt és a nap végére egészen 17 948 pontig kapaszkodott fel, ami 0,48 százalékos emelkedésnek felel meg. A blue chipek közül a Molnak sikerült a legjobban a zárás a nagy szünet előtt, hiszen részvényei 1,22 százalékot erősödve 17 410 forintot végeztek, de nem sokkal maradt el tőle teljesítményben az OTP sem, amelynek részvényei 0,88 százalékot, vagy másképp nézve 36 forintot javítva 4149 forinton fejezték be a napot. Kevésbé volt fényes a Richter napja, ám a részvények 40 forintos erősödése 0,11 százalékos plusznak felelt meg, így a nap végére 36 400 forinton cseréltek gazdát a gyógyszergyártó  részvényei. A budapesti nagyok közül egyedül a Magyar Telekom esett, nem is akármekkorát, hiszen a három százalékot meghaladó mínusz következtében történelmi mélypontra zuhantak a részvények: a 355 forintos érték több mint 30 százalékkal marad el az egy évvel ezelőtti szinttől. Még rosszabbul teljesített az E-Star, amely 10,11 százalékot esve úgyszintén történelmi mélypontot ért el, a cég papírjaival 160 forinton kereskedtek. A forgalom átlagos volt és a szokásoknak megfelelően az OTP-t látjuk az élen, a bankóriás papírjai 5,5 milliárd forint értékben cseréltek gazdát. Ettől jelentősen lemaradva következik a második helyen a Magyar Telekom 2,9 milliárd forinttal, míg a képzeletbeli dobogó legalsó fokát a Mol foglalja el 2,3 milliárdos forgalommal.

Dzindzisz Sztefan
Dzindzisz Sztefan

Ez is érdekelhet