Jól kezdődött a péntek az európai tőzsdéknek, hiszen a vártnál jobb adatok jöttek a kínai feldolgozóiparból, az erősödésből főképp a német autógyártók vették ki részüket (Daimler 2,6 százalék, BMW 1,8 százalék, Volkswagen 0,2 százalék plusz), hiszen az ő teljesítményük egyre nagyobb részben függ az ázsiai ország piacától. Ahogy egész héten, pénteken is három fő aggodalom hűtötte a kedélyeket: a globális növekedés lassulása, az eurózóna válsága, illetve az amerikai költségvetési szakadék lehetősége. A nap második felére mindenesetre elromlott a befektetők hangulata az indexek mozgása alapján, talán a hét végi profitrealizálás hatására is. Ennek megfelelően a londoni FTSE−100 0,13 százalékos mínuszban, a frankfurti DAX 0,18 százalékos pluszban, míg a párizsi CAC−40 stagnálva, napi kezdőértékén zárt. A főbb tőzsdék azonban így is pluszban fejezték be a hetet, az FTSE−100 0,1 százalékot, a CAC−40 1 százalékot, míg a DAX 1,1 százalékot gyarapodott. Jól alakult viszont a pénteki nap a perifériaindexeknek, a milánói FTSE-MIB 0,26 százalékkal, a madridi IBEX−35 pedig 0,09 százalékkal erősödött. Egy nagy menetelés zárult le a tengerentúlon, hiszen mind a Dow Jones ipari átlaga, mind a S&P−500 befejezte három hete tartó erősödését és mínuszban zárta a hetet. Az amerikai piacon a költségvetéssel kapcsolatos hírekre vártak a kereskedők, ám miután nem jutottak megnyugtató hírekhez, mínuszban fejezték be a pénteki napot: a DJIA 0,27, a S&P−500 0,4, míg a Nasdaq még jelentősebb, 0,7 százalékos mínuszt volt kénytelen elkönyvelni, a hetet pedig sorrendben 0,2, 0,3 és 0,7 százalékos veszteséggel zárták. A cégek közül érdemes kiemelni az Apple-t, amely 3,8 százalékot esett, miután a vártnál rosszabban alakult a cég termékeinek eladása.
