BUX 139301.72 -0,14 %
OTP 45300 0,85 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Cáfolta a tőkeemelés hírét a FIAT

2012. december 17. hétfő, 00:00

Google Állítsd be Google keresőjét, hogy a találatok között biztos ott legyen az Economx!

Vaklármának bizonyult egyelőre a hír, amely miatt pénteken Milánóban, ötszázalékos zuhanás után felfüggesztették a FIAT S.p.A. részvényeinek kereskedését. A római Il Messagero aznap azt írta, hogy az olasz autógyártó tárgyalásokat folytat amerikai és olasz befektetési bankokkal egy tőkeemelés lebonyolításáról, hogy megvehesse a többségi tulajdonában levő Chrysler Group LLC fennmaradó 41,5 százalékát; az 1-2 milliárd eurós tőkeemelésre 2013 közepe táján kerülne sor. A két autógyártó közös vezérigazgatója, Sergio Marchionne azonban jelezte, a FIAT 10 milliárd eurónyi cash fölött rendelkezik a Chrysler nélkül is, ezért nincs szükségük tőkeemelésre. A FIAT a 2008−2009-es válságban, az amerikai autógyárak megmentését célzó kormányzati program során lett Chrysler-tulajdonos, a még hiányzó hányad áráról az UAW autóipari szakszervezet nyugdíjpénztárával kellene megállapodnia − Marchionne szerint ez 2013 első negyedévében megtörténhet.


Napi grafikonok
Szabó Márta
Szabó Márta

Ez is érdekelhet