Kétnapi erősödés után rosszul kezdődött a hét utolsó napja az öreg kontinens tőzsdéin, hiszen kiújultak az európai gazdasággal kapcsolatos gondok, ráadásul a német központi bank is rontotta az EU legerősebb gazdaságával kapcsolatos előrejelzését. A hangulat végül akkor vált bizakodóvá, amikor napvilágot láttak a vártnál jobb tengerentúli foglalkoztatási adatok, amelyek szerint a válság kezdete, azaz 2008 decembere óta a legalacsonyabb szinten van az Egyesült Államok munkanélküliségi rátája (7,7 százalék) és a vártnál jóval több, 146 ezer új állás jött létre novemberben a mezőgazdaságon kívüli magánszektorban. Bár később érkezett egy meglehetősen rossz makroadat a tengerentúlról − a vártnál jóval nagyobb mértékben esett a Michigani Egyetem előzetes decemberi bizalmi indexe −, de a főbb európai tőzsdék közül a londoni FTSE−100 0,2, a párizsi CAC−40 pedig 0,12 százalékos pluszban zárt pénteken, egyedül a frankfurti DAX−30 könyvelhetett el veszteséget, mégpedig 0,2 százalékot. A heti teljesítmény azonban már mindenhol pluszos, sorrendben 0,8, 1,4 és 1,5 százalékot erősödtek az indexek. A pénteki napot eséssel zárták a perifériaindexek, hiszen a madridi IBEX−35 0,8, a milánói FTSE−MIB 0,9 százalékot veszített értékéből. Ugyanezek a hírek mozgatták a tengerentúli tőzsdéket is, így a Dow Jones ipari átlaga 0,6, az S&P−500 index pedig 0,3 százalékkal zárt napi kezdőértéke felett, egyedül a technológia papírok által uralt Nasdaq esett 0,4 százalékot, amiben többek közt az Apple-nek is szerepe volt a maga 2,6 százalékos pénteki esésével, így összességében rendkívül rossz, mínusz 8,9 százalékos hetet hagyott maga mögött a vállalat. A heti teljesítményt nézve a DJIA 1, a S&P−500 0,1 százalékot erősödött, a Nasdaq pedig 1,1 százalékot esett.
