Bár a délelőtti órákban valamennyi tőzsde több mint 0,5 százalékkal emelkedett, a nap végére odaveszett a délelőtti erősödés. Ennek oka vélhetően az uniós nehézségekről szóló hírekben és a nem éppen fényesen alakult spanyol aukciós hozamban keresendő, ugyanis záráskor a legtöbb európai börze csak jóval szerényebb pluszt vagy éppen mínuszt produkált. Az FTSE−100 végül 0,39 százalékkal emelkedett, így 5892 ponton fejezte be napot, jóllehet délelőtt még fél százalék feletti volt a drágulás.
A nap egyik vesztese egyértelműen a spanyol piac volt, a már említett nem túl jól sikerült állampapír-aukció miatt a részvénypiactól is elfordultak a befektetők. A reggel még 0,8 százalékos pluszban levő IBEX−35 a nap végére 0,24 százalékos mínuszt realizált, így 7883 ponton fejezte be a napot.
A német DAX esetében a 0,53 százalékos emelkedés végül 0,26 százalékra apadt, így 7455 ponton zárult a kereskedés. A reggeli időszak nyerteseinek, a több mint 2 százalékot erősödő Commerzbanknak és Deutsche Banknak sikerült megőriznie 1,2-1,5 százalékos árfolyamnyereségét, de a közel 3 százalékkal dráguló UniCredit előnye a nap végére elapadt.
A CAC−40 index 0,28 százalékot emelkedve, 3590 ponton zárt. Az EuroStoxx 50 pont alapján egy helyben topogott, de a Nokiát mindenképpen érdemes kiemelni, mert 7,7 százalékkal erősödött a nap folyamán.
Lapzártánkkor a DJIA közel egyszázalékos, az S&P−500 félszázalékos nyereségben állt. Előbbi ismét felkapaszkodott 13 000 pont felé, mintegy 74 ponttal volt magasabb, míg utóbbi 1413,8 ponton állt. A Nasdaq értéke 0,35 százalékos gyengüléssel, 2986 ponton állt.
