A szerdai drasztikus áresést követően még csak feltérdelni tudott az arany, legalábbis csütörtök reggelre 0,93 százalékkal, 1708 dollárról 1724,50 dollárra emelkedett a nemesfém unciánkénti londoni fixing ára szerda délutánhoz képest. A menekülő devizaként számon tartott arany árfolyama azonban még messze elmarad a szerda délutáni 1740 feletti kurzustól. Mint arra a Bloomberg News tudósításában emlékeztetett, szerdán az arany néhány perc alatt 1,9 százalékkal − november 2-ától számítva példátlan mértékű − áresést szenvedett el, vélhetően a stop-loss eladási megbízásoknak betudhatóan. Valószínű a nagy padlózásnak köszönhető, hogy tegnap délután, amikor az igen kedvezőnek számító amerikai makroadatok nyilvánosságra kerültek, az arany árfolyama éppen hogy csak döccent egy kicsit, miközben például az euró/dollár keresztárfolyam az 1,3-as szintről 1,2945-re bucskázott le pillanatok alatt.
