BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Pioneer vásárolt a Prémium Euró Magyar Államkötvényekből

2012. november 28. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Bár a Pioneer Alapkezelő szerint elsősorban a szerencsének és nem annyira a megfelelő gazdaságpolitikának köszönhető, hogy a forint- és az állampapír-piaci hozamok ennyire stabilak, ennek ellenére vásároltak a múlt héten kibocsátott Prémium Euró Magyar Államkötvényből. Adófizetőként ugyan kicsit vérzik a szíve Szűts-Békési Ilonának, a társaság kötvényportfólió-menedzserének a relatíve drágán kibocsátott állami forrás miatt, szakemberként azonban vásárolt az inflációt követő kamatozású hitelpapírból. Nemcsak a Pioneer kötvényalapjaiba, hanem az abszolút hozamú Regatta alapjuk portfóliójába is bekerült az instrumentum, és reméli, hogy lehet még jegyezni később is papírokból, mert a decemberben induló Cirkáló nevű alapjukba is szeretnének egy kisebb euró-államkötvénypakettet.

Sebestyén Stella
Sebestyén Stella

Ez is érdekelhet