Bár a Pioneer Alapkezelő szerint elsősorban a szerencsének és nem annyira a megfelelő gazdaságpolitikának köszönhető, hogy a forint- és az állampapír-piaci hozamok ennyire stabilak, ennek ellenére vásároltak a múlt héten kibocsátott Prémium Euró Magyar Államkötvényből. Adófizetőként ugyan kicsit vérzik a szíve Szűts-Békési Ilonának, a társaság kötvényportfólió-menedzserének a relatíve drágán kibocsátott állami forrás miatt, szakemberként azonban vásárolt az inflációt követő kamatozású hitelpapírból. Nemcsak a Pioneer kötvényalapjaiba, hanem az abszolút hozamú Regatta alapjuk portfóliójába is bekerült az instrumentum, és reméli, hogy lehet még jegyezni később is papírokból, mert a decemberben induló Cirkáló nevű alapjukba is szeretnének egy kisebb euró-államkötvénypakettet.
