BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A Mol volt az egyetlen túlélő

2012. november 27. kedd, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Az S&P-leminősítés ellenére először optimistán, aztán kicsit egy helyben topogva, végül halovány mínuszban fejezte be a hétfői kereskedési napot a BUX index, mely 0,19 százalékot vesztett értékéből és 17 835 ponton állt a zárásban. Pestiesen szólva kicsit uncsi volt a kereskedés a BÉT-en, a nap végére a főbb papírok árfolyamgrafikonja lekonyult. A Mol volt az egyetlen, amely kis plusszal zárt, a nagy papírok ára lecsorgott vagy leszakadt az utolsó fél órában. Bár a hét végén bőven voltak hírek, azokat főként negatívan értékelték a befektetők és lemorzsolódás volt Nyugat-Európában is, ami a napi eleji optimizmust hamar letörte. Az ide-oda topogásnak aztán az lett a vége, hogy − a Mol kivételével − a zárásban valamennyi nagy részvény ára 0,2-0,3 százalékkal csökkent. Az állóvíz jelleget jól tükrözte a kötések volumene is, éppen hogy meghaladta az 5 milliárd forintot a forgalom. Az OTP-n és a Richteren kívül − a két részvény együttes forgalma csaknem 4 milliárd forint volt − érdemi kötés még a Mol és a Magyar Telekom papírjaira született. A bankrészvény árfolyama 0,22 százalékkal, az MSCI-átok alatt álló Richteré 0,25 százalékkal csökkent. A zárásban 3921 forinton forogtak az OTP-papírok, míg a Richter 36 605 forinton landolt. A Magyar Telekom részvényeinek forgalma mindössze 300 millió forint volt, a papírok 0,25 százalékkal lettek olcsóbbak, vagyis 398 forinton jöttek létre az utolsó kötések. A Mol kurzusa 0,05 százalékkal − 10 forinttal − emelkedett, 17 305 forintra, jóllehet 17 430 forinton is születtek délután üzletek. Az olajpapírok forgalma éppen hogy meghaladta a félmilliárd forintot. Az Egis-részvény árfolyama csaknem 1 százalékkal csökkent, a zárásban 16 755 forinton cseréltek gazdát a kisebbik gyógyszergyártó papírjai.

Sebestyén Stella
Sebestyén Stella

Ez is érdekelhet