BUX 139950.60 0,23 %
OTP 45950 -0,04 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Az újabb leminősítés lehúzta a forintot

2012. november 26. hétfő, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A hét utolsó napján gyengült a forint, ám csak visszafogott mértékben, hiszen a piacon a kivárás a jellemző, mindenki az EU-csúcsról érkező híreket várja − nyilatkozta a Napi Gazdaság érdeklődésére Ruzsonyi Ákos, a Commerzbank devizapiaci üzletkötője. Mint mondta, az euróval szemben a nap folyamán viszonylag könnyen került a 280-as szint fölé a forint, délután négy órakor ismét felhúzták a forintot 280,5-ig, ám innen végül lassan visszacsorogtunk, így negyed ötkor már ismét 280,3-on állt az árfolyam. A piaczárás után érkező S&P-leminősítés több, mint két forinttal rontotta az euró jegyzését, szombaton már 282,5 forinton állt a közösségi deviza. Egyébként nem érvényesült a papírforma, a régióhoz képest is elmaradt a hazai fizetőeszköz teljesítménye. Mindezek következtében a dollár 216,5, a jen 2,6280, a svájci frank 232,4, míg a font kereken 346 forintot ért.

Minimálisan módosultak a referenciahozamok az állampapírok másodlagos piacán pénteken. Stagnálásra, csekély, 1−2 bázispontos mértékű hozamcsökkenésre és -emelkedésre egyaránt akadt példa az állampapírpiacon. A benchmarkok így 5,88 és 6,95 százalék között szóródnak.

Dzindzisz Sztefan
Dzindzisz Sztefan

Ez is érdekelhet