BUX 139662.24 0,03 %
OTP 45750 -0,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Szaporodó afrikai befektetések

2012. november 23. péntek, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Hamarosan megkezdheti befektetési tevékenységét Afrikában az Equilor Alapkezelő. Az Equilor Afrika Zártkörű Befektetési Alapot már bejegyezte a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyelete. Itthon jelenleg csak két alapkezelő működtet olyan nyílt végű alapot, mely kimondottan az afrikai régióra specializálódott. Az első fecskéket az OTP Alapkezelő indította útjára 2010 decemberében − egyből három, afrikai részvényekbe fektető alappal jelentkezett. Ezek az alapok az elmúlt negyedévben kiemelkedően jól teljesítettek − három hónap alatt közel 10 százalékos hozamot értek el −, de féléves és éves eredményük − csakúgy, mint az év eleje óta elérhető hozamuk − is igen kecsegtető. Éves szinten − attól függően, hogy mikor vásárolt valaki − 20-30 százalék között alakultak a hozamok. Érdemes ugyanakkor arra is figyelni, hogy az indulás kissé rögös volt. Az első hónapokban előfordult − nyilván mert csökkenő árak mellett vásárolták a részvényeket −, hogy nem realizált árfolyamveszteséget könyvelt el az alap. Annyi bizonyos, hogy az elmúlt egy év igencsak jól alakult, s ha valaki névérték alatt 8-10 százalékkal tudott vásárolni az alap befektetési jegyeiből, extraprofitra tehetett szert.

Sebestyén Stella
Sebestyén Stella

Ez is érdekelhet