Bár Európában inkább az optimizmus jellemezte a piacokat, a pesti börzén eladói túlsúlyt érzékelhettek a befektetők. Több mint két százalékkal esett a Mol és a Richter ára, így az az index is 1,5 százalékkal csökkent. A lélektaninak számító 18 000 pontos határ alá került a Budapesti Értéktőzsde indexének értéke.
Az A kategóriás magyar papíroktól szabadultak a befektetők, két kisebb forgalmú részvény kivételével valamennyi értékpapírnak csökkent az ára. A legnagyobb vesztesnek a Mol és Richter számított − mindkét papír árfolyama több mint 2 százalékot zuhant −, de az OTP áresése is majdnem elérte az 1 százalékot, a Magyar Telekom \"csak\" 0,5 százalékkal csökkent.
Vélhetően az amerikai kereskedési szünnapnak betudhatóan alakult elég gyéren az érdeklődés a hazai tőzsdén. Az 5,3 milliárd forintos forgalom igencsak alacsonynak számít, főként hogy annak több mint felét az OTP-részvények adták. A bankpapír kurzusa délután négy körül szakadt be és csökkent az előző napi 3905 forintos záróár alá, s landolt 3870 forinton. Ekkor nagy volumenű üzletek születtek, így 0,9 százalékos veszteséget szenvedtek el a részvénybe fektetők.
A Morgan Stanley indexéből a hónap végén kikerülő Richterre mindössze 1,3 milliárd forint értékben kötöttek üzletet, az áresés viszont 2,5 százalékos volt. Így a zárásban 36 950 forinton forogtak a gyógyszergyári részvények. A Mol − a szerdai pihenő után − ezúttal ismét a lejtőn folytatta. Papírjainak ára 2,14 százalékkal zuhant, a zárásban már csak 125 forinttal értek többet 17 000 forintnál.
A telekompapír forgalma még a 300 milliót se érte el, fél százalékot esett és a zárásban ismét 395 forinton forgott.
