BUX 139662.24 0,03 %
OTP 45750 -0,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A közműadó húzta le a BUX-ot

2012. november 22. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Szerdán a Magyar Telekomtól szabadultak a befektetők, aminek betudhatóan az erőteljes nyitás után végül 0,2 százalékkal esett a BUX. A reggeli órákban még 160 pontos emelkedést produkáló vezető pesti index a zárásra lefelé konyult, annak ellenére, hogy Európában az optimizmus uralkodott; végül 18 025 ponton állt meg. A távközlési adóról szóló hírek ismét 400 forint alá taszították a Magyar Telekom jegyzését, így az utolsó kötésnél 2,2 százalékos csökkenés után már csak 397 forintot értek a részvények. A 687 millió forintos forgalom viszont a távközlési papír esetében nem számít kiemelkedőnek. Az összforgalom sem volt túl magas tegnap, mindössze 7,2 milliárd forintnyi részvény cserélt gazdát. A legnagyobb értékben OTP-re és az MSCI indexeiből kikerülő Richterre kötöttek üzleteket. A bankpapír 2,8 milliárd forintos forgalom mellett 1,2 százalékkal esett, a zárásban mindössze 3905 forintot ért. A Richter viszont − immár második napja − szerdán is emelkedett, ezúttal 1,5 százalékot. A zárásban 37 880 forinton cseréltek gazdát a részvények, a lassan szokásosnak mondható, 2,5 milliárd forintos forgalom mellett. A keddi főszereplő Mol ezúttal csak megbújt a többiek háta mögött. Szerény 869 millió forintos forgalom mellett 0,6 százalékkal emelkedett a részvények árfolyama, így a zárásban 17 500 forinton stabilizálódott az árfolyam − igaz, napközben 17 220 forinton is születtek üzletek. Az Egis-részvények iránt viszonylag erőteljes volt az érdeklődés, az árfolyam azonban mindössze 15 forinttal emelkedett − végül 17 185 forinton zárt.

Sebestyén Stella
Sebestyén Stella

Ez is érdekelhet