Az E-Star hétfői kötvényaukcióján minimális mennyiségű októberben lejárt kötvényt tudott csak visszavásárolni. A cég bejelentése szerint a meghirdetett 14 545 darab kötvényre ugyan 18 556 darab ajánlat érkezett, de ebből csak 4722 darabot ajánlottak fel a cég által reálisnak tartott árfolyamon. A cég a közleményében maga is elismeri, hogy az aukciót csak részben tartja sikeresnek, tekintettel arra, hogy a meghirdetett maximális mennyiségnek csak a töredékét ajánlották fel a kötvények tulajdonosai a cég által reálisnak tartott árfolyamon. A visszajelzések alapján számos kötvényes azért mulasztott el ajánlatot tenni az E-Star ESCO Kft. részére, mert nem követte a cég eddigi kommunikációját − állítja az E-Star −, vagy befektetési szolgáltatójától sem értesült az ajánlattételi lehetőségről. Az aukció ugyanakkor inkább azt mutatja, hogy a kötvényesek többsége nem hajlandó odaadni a kötvényeit a névérték töredékéért. A cég helyében így nem bíznánk abban, hogy az informálatlan kötvényesek tömegesen előfordulhatnak − bár lehetnek ilyenek is, de különös lenne, ha valaki egy ilyen kockázatos befektetésének sorsát nem követné. Mindenesetre az E-Star feje felett így továbbra is ott lebeg a csőd veszélye, amíg az összes 2012-ben lejárt kötvény tulajdonosával nem jutnak megegyezésre.
