A tegnap közzétett horvát bírósági ítélet padlóra küldte a Mol részvényárfolyamát. A hír, miszerint a horvát kormány és a Mol által az INA-ra kötött megállapodások Horvátország számára előnytelenek, nem tett túl jót a Mol részvényének. Az árcsökkenés végül 17 400 forinton ért véget, ami közel 4 százalékos árfolyamgyengülést jelentett. Az olajpapír forgalma viszonylag magas volt, a 9 milliárd forintos tőzsdei összforgalomnak több mint harmadát a Mol adta. A papír esése kapcsán nem szabad arról sem elfeledkezni, hogy néhány napja arról is felröppent a hír, hogy november folyamán a Richterhez hasonlóan a Mol is ki fog kerülni az MSCI indexből. Ez szintén komoly eladási hullámot generálhat. Egy biztos, a Mol ezúttal is nehezék volt a BUX-on: a vezető mutató a nap elején még 18 400 forint felett is tartózkodott, de végül épphogy − 57 ponttal − 18 000 pont felett maradt. Igaz, a zárásban mind az OTP, mind a Magyar Telekom csökkenésnek indult. A Mol közel 3,5 milliárd forintos forgalmához képest elenyésző volt az OTP 2,8 milliárdos pakettje, viszont kiemelkedően magasnak számít a Richter közel 2 milliárd forintnyi üzletértéke. A gyógyszerpapír 36 700 forinton kezdte a napot, azonban ezen az áron már felkeltette a vevők érdeklődését. Végül 1,37 százalékos áremelkedést produkálva, 37 300 forinton születtek rá üzletek. Az OTP-t kedden is adták a befektetők, ám a forgalomból is kiolvasható, hogy nem olyan nagy lendülettel. A részvényárfolyam végül 1,2 százalékkal csökkent, és az eladói nyomás csak délután négy után erősödött fel, így alakult ki a 3952 forintos záróár. Hasonló volt a helyzet a Magyar Telekom piacán is, hisz a 620 millió forint értékű üzletek zöme 410 forinton született és csak zárásban alakult ki a 2 százalékos veszteséget jelentő 406 forintos árfolyam.
