A BUX-ot főként a Richter és a Mol húzta le pénteken. Az index értéke 1,72 százalékkal csökkent és 18 416 ponton állt meg zárásban, ami azért nagy eredmény, mert a Mol árfolyama majdnem 3 százalékkal, a Richteré pedig 3,65 százalékkal csökkent, közel 5,5 milliárd forintos forgalom mellett. A gyógyszergyári részvény áresése valójában nem volt annyira meglepő, hisz számos nagy külföldi alapnak el kell adnia papírjait a hónap végéig amiatt, hogy a részvény kikerül az MSCI Emerging Market Indexből. Nyitásban 38 450 forintot adtak a Richter részvényekért, napközben jellemzően 37 800 forint környékén kereskedtek a papírokkal, aztán 36 420 forintos mélypont után a záróár 37 000 forint lett. A közel 13 milliárd forintos napi forgalomból a Mol 3,5 milliárddal részesedett. Piaci elemzők úgy tudják, az olajpapír azért volt nemkívánatos, mert a következő alkalommal a Mol is kikerülhet a fentebb már említett MSCI-indexből. Ezzel a kötésértékkel mindenesetre a képzeletbeli második helyről is letaszította az OTP-t. Az olajpapírok nyitásban még 18 340 forinton forogtak, s a zárásban 17 770 forintot értek, ami 2,96 százalékos árcsökkenést jelentett. A kereskedés közben nem is nagyon lehetett érteni ennek okát, utólag azonban elképzelhető, hogy néhányan már tudtak az energetikai adó megemeléséről. Az OTP-részvény nem egészen 3 milliárd forintos forgalmával a harmadik helyre szorult. A bankpapírok ára − a kedvezőtlen nemzetközi és hazai hangulat ellenére − csak 0,58 százalékkal csökkent, vagyis a záróár 4116 forint lett. Szintén árral szemben úszott a Magyar Telekom, hisz a távközlési részvények ára félmilliárd forintos forgalom mellett 415 forintig emelkedett, ami 1,22 százalékos drágulást jelent.
