Két nagy részvény fel, kettő le, s a zárásban végül 0,1 százalékkal csökkent a BUX értéke, ami egyáltalán nem rossz teljesítmény, ha figyelembe vesszük, hogy a legtöbb tőzsdén folytatódott az áresés. A hazai parketten a befektetők nem igazán tudták eldönteni, hogy venni vagy eladni érdemes. Az érdeklődés így a keddi nap sem volt túl erős a Budapesti Értéktőzsdén. A 6 milliárd forintos forgalomnak − szinte már szokásos módon − a felét az OTP részvényeire bonyolították. A bankpapír ezúttal erősödött, az árfolyama 0,37 százalékkal volt magasabb zárásban, mint hétfőn, így végül 4095 forint lett. Napközben azonban korántsem volt ennyire rózsás a helyzet. Inkább az eladók domináltak, az üzletek zöme 4030 forint környékén született.
Az 1,2 milliárd forintos forgalmú Mol ezúttal is a befektetők kedvencének számított. Napközben még 18 840 forinton is forogtak a papírok, a zárásban azonban csak 0,37 százalékos volt a drágulás − az utolsó üzletet 18 735 forinton kötötték. A Magyar Telekom diadalmenete kissé megtorpant. A részvény árfolyama 0,72 százalékkal csökkent, ami 412 forintos záróárnak felel meg. Igaz, a forgalom még a 700 millió forintot sem érte el, miközben hétfőn, a nagy áremelkedésben 1 milliárd forint felett volt az üzletek értéke.
A Richter hozta a hétfői formáját. Ezúttal is több mint 600 millió forint volt a forgalom, azonban most az előző napi kettő helyett csak 1 százalékot vesztettek a részvények az értékükből. A zárásban ismét 40 000 forint alá került az árfolyam, méghozzá majdnem 200 forinttal. Az Egis szintén a vesztesek között volt. A részvények ára 0,67 százalékkal tovább csökkent, ami 17 170 forintos záróárat jelent. A forgalom azonban a 200 millió forintot is meghaladta, szemben a hétfői 60 millióval.
