Lagymatag volt a forgalom hétfőn nemcsak a Budapesti Értéktőzsdén − az üzletek értéke éppen hogy meghaladta az 5 milliárd forintot −, hanem a nemzetközi piacokon is. Nem igazán voltak hírek, így az indexek jellemzően egy helyben topogtak vagy minimális mértékben változtak. Így volt ez Budapesten is délután 2 óráig, addig a pénteki záróértékén tartózkodott BUX. Ezt követően azonban a Mol és a Richter árcsökkenése miatt elindult a lejtőn az index, és csak a kereskedés végére tért valamelyest magához. Így összességében 0,3 százalékos volt a csökkenés, ami 18 992 pontos záróértéket jelent.
A Richter magához képest nagy forgalom mellett − több mint 600 millió forint − közel két százalékot vesztett az értékéből és zárásban 40 200 forinton állapodott meg. A Mol 0,3 százalékos árfolyamcsökkenése, illetve 866 millió forintos forgalma átlagosnak mondható. Az olajpapír ára − a különböző jó híreknek és a várhatóan kedvező negyedévi beszámolónak köszönhetően − már napok óta emelkedőben volt, ez a kis csökkenés a profitrealizálással lehet összefüggésben.
A Magyar Telekom papírjai folytatták diadalmenetüket, napközben még 421 forinton is születtek üzletek. A forgalom ismételten meghaladta az 1 milliárd forintot és mivel a nagy üzletek zöme 415 forinton jött létre, a záróár is ennyi lett. Ez közel félszázalékos drágulásnak felel meg.
Az OTP hétfőn inkább hullámvasutazott, a nyitást követően egészen 4027 forintig süllyedt az ár, aztán szinte folyamatosan emelkedett 4088 forintig. A zárásban 4080 forintot értek a részvények, ami 0,47 százalékos emelkedést jelent. Az E-Star-részvények árfolyama ezúttal közel 15 százalékot emelkedett, a 60 millió forintos forgalmú papírok záróára 462 forint volt.
