Úgy tűnik, az elnökválasztás körüli mizéria jót tett a nemesfém árának. A napok óta 1680 dollár alatt lődörgő aranyár tegnap reggel szépen elkezdett erősödni, napközben szép csendben felkúszott 1690 dollár környékére, majd délután 5-kor robbant. Szinte percek alatt drágult 20 dollárt az unciánkénti ár, legalábbis egészen 1720 dollárig. Lapzártánkkor tartósan 1716 dollár felett kereskedtek a CFD-kkel. Hasonló áralakulást lehetett tapasztalni az euró/dollár keresztárfolyam esetében is, bár a drágulás mértéke korántsem volt olyan drasztikus, mint az arany esetében.
