Kivárás jellemezte a magyar tőzsdét kedden, amivel lemaradónak számított, hiszen például az amerikai piacok óvatos optimizmussal várták a keddi elnökválasztást. A BUX ugyan pluszban kezdte a napot, azonban egész nap lefelé csorgott, így délutánra már előző napi záróértéke alá került. Az egy helyben toporgásban az amerikai elnökválasztással járó kivárás játszhatta a főszerepet, de érdekes lesz a magyar tőzsde szempontjából az is, hogy miként döntenek a magyar túlzottdeficit-eljárásról. A nap végén mindenesetre 19 196 ponton állapodott meg a BUX, ami 0,1 százalékos mínuszt jelentett. A vezető részvények vegyesen zárták a napot, bár emelkedni egyedül a nemzetközi hangulatra legérzékenyebben reagáló OTP tudott − 0,7 százalékkal, 4160 forintra drágult, igaz, alig több mint 3 milliárd forintos forgalom mellett. A bankpapír ára annak ellenére emelkedett, hogy a további kamatcsökkentésről megjelent hírek fundamentálisan egyáltalán nem tesznek jót az árfolyamának. További érdekesség, hogy az FHB is kelendőnek bizonyult, 0,9 százalékkal emelkedett, ami 472 forintos záróárat jelentett.
A nagyok közül a gyorsjelentésével először előrukkoló Richter árfolyama sem mozgott sokat, a BUX értékével együtt 0,1 százalékot esett a részvény ára, ami 40 260 forintos utolsó kötésértéket takart. Ennek pedig azért van különös jelentősége, mert a magas bázis miatt látványosan rossznak tűntek a magyar gyógyszergyártó harmadik negyedévi adatai.
A Magyar Telekom 0,5 százalékkal lett olcsóbb a hét második napján, ami 403 forintos záróárat jelentett. A Mol − amely az elmúlt időszakban szépen emelkedett − a legnagyobb vesztesnek számított, 19 050 forintos záróára 0,7 százalékkal volt alacsonyabb az egy nappal korábbinál.
