Az elmúlt 30 nap duplikált forgalma valamivel 400 milliárd forint felett alakult (pontosan 428,6 milliárd forint lett), ami 20 százalékkal alacsonyabb az egy évvel korábbinál. Bár szeptemberhez képest kismértékben élénkült a forgalom, továbbra is igen alacsony az üzletkötések értéke, utoljára ugyanis 2003-ban volt ennél kisebb forgalom, ugyanúgy, ahogyan egy hónappal korábban is. Örömre tehát sok ok továbbra sincs, amit jól mutat, hogy a korábban 100 milliárd feletti forgalmat produkáló élen álló brókercégek meg sem tudják közelíteni ezt a szintet. Bár az Erste továbbra is tartja vezető helyét, ehhez októberben elegendő volt 68,6 milliárd forintnyi üzletkötés. A második helyezett Concorde 58,6 milliárd forintot ért el, míg a dobogó harmadik fokára az Equilor lépett fel 43 milliárd forinttal.
Napi Gazdaság, Földi D. Attila
Szépen lépeget viszont felfelé a ranglétrán a Random Capital, amely 12,8 milliárd forintos forgalmával már a 10. helyen állt a rangsorban, kiszorítva az első tízből a CIB-et és a Raiffeisent is. Mindez valószínűleg annak is betudható, hogy a külföldiek távolmaradása okozza a magyar tőzsdei forgalom visszaesését. A Random ugyanis alacsony díjaival főleg a magyar spekulánsréteg körében lehet népszerű, már akik továbbra is aktívak maradtak. Az átlagos kötésnagyság is arra utal, hogy a nagy intézményi szereplők távol maradnak a magyar piactól, egy-egy üzletben ugyanis alig több mint másfél millió forintnyi papír cserélt gazdát az elmúlt hónapokban.
Napi grafikonok
Ráadásul a magyar tőzsde esetében az sem túl vonzó, hogy egyre inkább az OTP felé tolódik el a forgalom, így négy vezető részvény helyett lassan csak egy lesz. Októberben a bankrészvény a forgalom kétharmadát adta, míg a második legnagyobb forgalommal bíró Mol mindössze10 százalékos részesedést ért el.
