Napközben ugyan hullámzott a BUX index értéke, a Mol 1 százalékos erősödésének köszönhetően azonban zárásban mindössze 0,02 százalékkal csökkent, vagyis 19 217 ponton ért véget a kereskedés. A nap nyertese egyértelműen az olajipari papír volt hétfőn. A Mol-részvények árfolyama kiugróan magas forgalom mellett 1 százalékot emelkedett, s záráskor 19 180 forinton állt. A 14 milliárd forintos összforgalomból a Mol-részvények ugyanolyan mértékben részesedtek, mint az OTP papírjai − 6,2 milliárd felett volt mindkét részvény esetében az üzletkötések értéke −, amire már emberemlékezet óta nem volt példa. A rengeteg bizonytalanság − például az önkormányzatok állami hitelátvállalásával kapcsolatosak − ellenére az OTP részvényeinek ára csak 0,45 százalékkal csökkent, vagyis zárásban 4131 forintot értek a papírok. A gyorsjelentését ma hajnalban közzétevő Richter árfolyama 1,16 százalékkal csökkent tegnap, vagyis a zárásban 40 305 forintot értek a papírok. A 700 millió forint feletti forgalom a gyógyszergyári részvények esetében inkább magasnak számít. 400 millió forint feletti forgaloma volt a Magyar Telekom részvényeinek, melyek ugyanúgy 405 forintot értek zárásban, mint a legutóbbi kereskedési napon, szerdán. Fellélegezhettek végre egy kicsit az Egis tulajdonosai is, ugyanis többnapi csökkenés után 1,1 százalékkal emelkedett a részvények ára, 78 millió forintos forgalom mellett. A zárásban 17 775 forinton cseréltek gazdát a részvények. A nap vesztese pedig egyértelműen az E-Star volt, hisz közel 200 millió forintos forgalomban 7 százalékkal csökkent a részvények értéke. A zárásban 465 forintot értek a papírok, azonban hozzá kell tenni, az elmúlt két hétben tartósan emelkedett a papírok ára. (Október 26-án, 330 forinton volt a mélypont.)
