A szerdai kereskedési napot is pozitívan zárta a Budapesti Értéktőzsde. Az index annak ellenére emelkedett, hogy az OTP árfolyama 1,7 százalékkal csökkent; a záró szakasz végén 4150 forinton született az utolsó üzlet a bankpapírra. A BUX értéke viszont 0,14 százalékkal emelkedett és elérte a 19 220 pontot. Meglepő módon a 9,2 milliárd forintos forgalomnak most nem olyan nagy hányadát tette ki az OTP-vel való kereskedés, mint azt az utóbbi időben megszokhattuk: mindössze 5,6 milliárd forint értékben cseréltek gazdát a bankpapírok. Talán a hónap végével magyarázható, hogy több mint egymilliárd forint értékben cseréltek gazdát a Mol és Richter részvényei, 1,2 és 0,4 százalékos árfolyam-emelkedést produkálva. A Mol záróára 18 990 forint volt, de napközben még 19 000 felett is voltak kötések, a forgalom pedig majdnem elérte az 1,5 milliárd forintot. Hasonlóképp a Richter sem panaszkodhatott. Napközben alacsonyabb áron kereskedtek a papírral, mint kedden, de dél körül fordult a kocka. A zárásban 40 780 forintot adtak a részvényekért. A Magyar Telekom részvényei annyira keresettek voltak, hogy a nyitásban 400 forintért kínált papírok − amelyek egy kisebb korrekció után napközben rövid ideig érintették a 397 forintos szintet is − a zárásban már 405 forinton álltak. A megszokott, legfeljebb félmilliárd forintos forgalom helyett pedig közel 900 millió forint értékben kereskedtek a részvényekkel. Az Egis továbbra is gyengélkedik: a csökkenés szerdán 0,7 százalékos volt, a záróár pedig 17 580 forint lett. Az E-Star részvényesei újabb limites, 15 százalékos emelkedésnek örülhettek, a sokat szenvedett kis energiapapír 500 forinton fejezte be a csonka hetet.
