BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

E-Star: részvénykonverzió is lehet

2012. november 5. hétfő, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A november 2-i rendkívüli E-Star-közgyűlésen nem csak az igazgatósági tagok javadalmazását csökkentették a felére − 4300 dollárról 2150 dollárra −, hanem arra is felhatalmazták az igazgatóságot, hogy a cég 2012/A, 2014/A, 2015/A és 2016/C kötvényeinek tulajdonosaival tárgyalásokat folytassanak és a szükséges megállapodásokat megkössék. A lejárt 2012/A kötvények esetében névérték alatti áron, míg a többi kötvény esetében diszkontált áron vásárolhatják vissza az adósságot. A kötvénytulajdonosokkal folytatandó tárgyalások során lehetőség lesz a kötvények értékének társasági részesedés formájában történő kielégítésére, tehát a részvénykonverziót is lehetővé tette a közgyűlés; szükség esetén új közgyűlést is összehívhatnak, ahol új részvények kibocsátásáról dönthetnek. Arra is felhatalmazást kapott az igazgatóság, hogy a cég csődeljárási kérelmet nyújtson be az illetékes bírósághoz, ha likviditási helyzete ezt indokolttá teszi.

Sebestyén Stella
Sebestyén Stella

Ez is érdekelhet