BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Zárásban vették a nagyobb papírokat

2012. október 31. szerda, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Napon belül ugyan erőteljes volt a hullámzás, de a zárásban már mind a négy blue chip jegyzése emelkedett. A BUX index értéke 0,43 százalékkal erősödött, elérve a 19 192 pontos értéket. A 7,3 milliárd forintos összforgalomhoz az OTP ezúttal 6,2 milliárd forinttal járult hozzá. A bankrészvény egyedül a nyitásban gyengélkedett, napközben azonban szárnyra kapott a papír, és hamar elérte az előző napi zárószintet. Délután egy nagyobb kötést követően folyamatosan drágultak a részvények, árfolyamuk végül elérte a 4220 forintos zárószintet, ez közel 1 százalékos emelkedést jelent. A második legnagyobb forgalommal bíró Mol esetében napközben inkább gyászos volt a kép, a kereskedés utolsó órájában azonban a vevők mindenáron vásárolni akartak. Az utolsó kötés 18 775 forinton történt, ami 0,4 százalékos erősödést jelent. Immár harmadik napja emelkedik a Magyar Telekom részvényének ára; kedden ugyan csak 0,25 százalékkal volt magasabb az árfolyam, mint az előző nap, de napközben tartósan 400 forinton kereskedtek a részvénnyel. A zárásban inkább lefelé nyomták a papírok árát, végül 398 forinton állapodott meg. A drágulásra nincs meggyőző magyarázat, talán csak az, hogy a potenciálisan kedvező osztalék lehetősége miatt 400 forint alatt több elemző is vételre ajánlotta a részvényt. A Richter-árfolyam mozgása is igen érdekes volt, hisz az előző naphoz képest ránézésre nem változott, 40 600 forint volt, napközben azonban volt egy kis hullámvasutazás. Jellemzően 40 440 forint alatt kereskedtek a részvénnyel, a szokásosnak mondható 220 millió forintos forgalom mellett. Az Egis kevésbé vonzotta a befektetőket, forgalma nem érte el a 60 millió forintot, s a zárásban már csak 17 700 forintot értek a gyógyszerpapírok.

Sebestyén Stella
Sebestyén Stella

Ez is érdekelhet