BUX 140024.38 0,29 %
OTP 45940 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Forintgyengüléssel indult a hét

2012. október 30. kedd, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Miután Varga Mihály IMF-főtárgyaló azt nyilatkozta a Kossuth rádió 180 perc című műsorában, hogy a nemzetközi szervezetek november 7-e után dönthetnek arról, hogy folytatódnak-e a tárgyalások a magyar kormánnyal − ezt a hírt a Reuters is lehozta −, nagyon esett a forintárfolyam. A nap folyamán három forintot buktunk az euróval szemben, és innen már nem is tudtunk visszakapaszkodni − mondta a Napi Gazdaság érdeklődésére Kolba Miklós, az ING Bank devizaüzletágának vezetője. Szerinte mindezzel együtt egy viszonylag eseménytelen napon vagyunk túl, ami részben annak is köszönhető, hogy a Sandy hurrikán miatt az Egyesült Államokban zárva tartottak a piacok. Ugyanakkor a szakember szerint nem túl pozitív jel, hogy késő délután napi mélypontja közelében járt a forint, ám mint mondta, nem feltétlenül indokolt a további gyengülés. Délután fél ötkor 284,8 forinton állt az euró, míg egy dollárért 220,6, egy svájci frankért 235,6, a jenért pedig 2,7674 forintot kértek. Nőttek a hozamok a hétfői másodlagos állampapírpiacon, kivételt az egyéves diszkontkincstárjegy jelentett, amelynek hozama egy bázisponttal esett. Ennek megfelelően 6,02 és 7,18 százalék között mozognak a referenciahozamok.

Dzindzisz Sztefan
Dzindzisz Sztefan

Ez is érdekelhet