A short sellingre vonatkozó rendelet − melynek szabályait idén februában fogadta el az unió − idén november 1-jén lép életbe. Az ünnepi hét végére tekintettel Magyarországon az első bejelentési kötelezettség november 6-án 15 óra 30 perc lesz − derül ki a PSZÁF közleményéből. A szabályozás short ügyletek esetében a részvények tekintetében bejelentési és közzétételi kötelezettséget ró a befektetőkre. (Természetes és jogi személyekre egyaránt, kivéve az elsődleges forgalmazókat és az árjegyzőket, mert ők kérésre mentességet kaphatnak.) Az állampapírok esetében csak bejelentési kötelezettség van, míg a CDS-ügyletekében short ügyletekre egyértelmű tiltást fogalmaztak meg a jogalkotók.
