BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

A bankpapír húzta fel a BUX-ot

2012. október 30. kedd, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A budapesti börzén hétfőn vélhetően hasonlóan alakultak volna az árak, mint más európai tőzsdéken − kis csökkenés, kis emelkedés −, ha az OTP-ben nem látnak valamiért nagy fantáziát a befektetők. Az index közel 1,2 százalékos emelkedéséhez − a záróérték 19 109 pont lett − leginkább a több mint 3 százalékkal erősödő OTP járult hozzá. A bankrészvény jegyzése napon belül 5 százalékkal emelkedett, de a pénteki záráshoz képest is igen magas volt a 3,2 százalékos drágulás. A forgalom megközelítette a 9 milliárd forintot, a 4180 forintos záróár pedig mindössze 108 forinttal maradt el a napi maximumtól. Hasonlóképpen alakult a vevők lelkesedése a másik két nagy társaság, a Mol és Magyar Telekom részvényei iránt. A távközlési papírok ára 1,3, az olajipari részvények ára fél százalékkal emelkedett − bár napon belül mindkét papír jóval többet erősödött −, igaz, a forgalom mindkettő esetében mindössze félmilliárd forint volt. A zárásban a napi maximumárhoz közeli értéken létrejött nagy üzletek az áremelkedésben bízóknak reményteli jelek lehetnek. A Magyar Telekom 397 forinton, a Mol 18 700 forinton zárta a kereskedést. Érdemi forgalma még a gyógyszergyári részvényeknek volt. A Richterre az alig változó ár mellett 250 millió forint értékben születtek kötések, a 40 600 forintos záróár ugyanis megegyezett a pénteki értékkel, azonban napon belül ennél alacsonyabban, 40 100 forinton is forogtak a papírok a nyitást követően. Az Egis forgalma éppen hogy meghaladta az 50 millió forintot a zárásban, amikor is 17 745 forinton kereskedtek a papírral. Így 1,14 százalékos értékvesztést voltak kénytelenek elszenvedni a részvénytulajdonosok, bár hozzá kell tenni, hogy a részvénynek a zárásban szakították be az árát.

Sebestyén Stella
Sebestyén Stella

Ez is érdekelhet