A magasabb hozamok miatt a kínai háztartások inkább külföldre viszik megtakarításaikat. Az utóbbi tizenegy évben 3800 milliárd dollár hagyta el így az országot, 2000-ben 172,6 milliárd, 2011-ben már 602,9 milliárd dollár − áll egy friss amerikai tanulmányban. Ráadásul a cégek is úgy fektetnek be az országban, hogy a Kajmán-szigetekről, Luxemburgból vagy Hongkongból beáramló közvetlen külföldi tőkebefektetések jelentős része eredetileg kínai vállalatoktól származik. Például a Brit Virgin-szigetek mindössze 28 ezer fős lakosságára 213,7 milliárd dollár kínai befektetés jut. A pénzügyi folyamatok tükrözik a kínai pénzügyi rendszerrel kapcsolatos csalódottságot, amiért a hitelek nagy része állami vállalatokhoz áramlik a betétesek és a vállalkozók kárára. A kormány ennek enyhítésére megkönnyítette a családok és a cégek külföldi befektetéseinek engedélyezését.
