BUX 140024.38 0,29 %
OTP 45940 -0,07 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Amerikai segítséget kapott Európa

2012. október 29. hétfő, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Bár mínuszban indították a hét utolsó napját a vezető európai tőzsdeindexek, végül sikerült pluszban zárniuk. A kereskedés során negatív tényező volt, hogy Dél-Korea az utóbbi három év leggyengébb negyedéves jelentését tette közzé, mely szerint tovább lassul a gazdasága, de a tengerentúlról érkező rossz vállalati jelentések (főképp az Apple és az Amazon) sem segítették a piacokat. A hangulatot végül az fordította meg, hogy két százalékkal bővült az Egyesült Államok GDP-je a harmadik negyedévben. \"Bár az adat jobb az elemzők által vártnál, nincs benne semmi kiemelkedő, így a pozitív reakció inkább annak köszönhető, hogy a befektetők mostanában nagyon várnak minden jó hírt\" − kommentálta a piac reakcióját a Marketwatchnak Peter Garnry, a Saxo Bank szakértője. Ennek köszönhetően a főbb európai tőzsdék pluszban zártak, így a londoni FTSE−100 0,03, a párizsi CAC−40 0,7, míg a frankfurti DAX 0,4 százalékot erősödött csütörtöki záróértékéhez képest. Felemás napjuk volt a periféria indexeknek: a milánói FTSE-MIB követte az öreg kontinensen eluralkodó trendet és 0,36 százalékos pluszban zárt, vörösbe fordult viszont a madridi IBEX−35 és 0,2 százalékot esett, miután híre ment, hogy újabb rekordot döntött a munkanélküliség az ibériai országban.

A rossz vállalati jelentések, a jó GDP-adat és a vártnál kisebb mértékben bővülő, de így is ötéves csúcson lévő Michigani Egyetem októberi fogyasztói hangulatindex között őrlődtek nyitáskor a főbb amerikai tőzsdék, így felemás, stagnálás körüli indulás jellemezte őket. A nap végére, bár voltak kilengések mindkét irányban, sem sikerült változtatniuk a helyzetükön, így a Dow Jones ipari átlaga 0,03, a Nasdaq 0,06 százalékos pluszban, míg a S&P−500 0,07 százalékos mínuszban zárt.

Dzindzisz Sztefan
Dzindzisz Sztefan

Ez is érdekelhet