BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Amerika sem segített Budapesten

2012. október 29. hétfő, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Egész nap mínuszban volt a magyar tőzsde, és mivel sok ok nem volt az örömre, a pluszba forduló amerikai indexek hatására sem tudott a pozitív tartományba jutni a vezető index. Pénteken amúgy is rossz hangulatban kezdtek a nemzetközi tőzsdék, a vezető nyugat-európai indexek ugyanis 0,5 százalék körüli mínuszban forogtak. Erre jött rá az a specifikus magyar hír, hogy külföldön is rájöttek arra − két nap késéssel −, hogy egyáltalán nem biztos az IMF-megállapodásunk, így egyértelműen nyomás alá került a forint árfolyama. Mindezen az sem segített, hogy délután a várakozásoknál jobb amerikai növekedési adat látott napvilágot.

A BUX ugyanis ennek ellenére 0,7 százalékkal, 18 885 pontra esett. A vezető részvények közül továbbra is a Magyar Telekom szerepel a leggyengébben, árfolyama 1,5 százalékkal, 392 forintra csökkent. A társaságnak az újabb adók jelenthetik a pluszterhet, ami most már tartósan 400 forint alatti részvényárfolyamot \"eredményez\". A Mol ugyan a nap végén pluszban is forgott, azonban a nem túl acélos olajárfolyam következtében ez a papír sem tudta emelkedéssel zárni a napot. Az olajtársaság részvénye 0,2 százalékkal, 18 600 forintra esett. Az OTP egészen jól átvészelte a napot, záróára még mindig 4000 forint felett van 51 forinttal. A nagyobbik bankrészvény a pénteket 0,7 százalékos mínusszal fejezte be, míg az FHB drágulni tudott, 474 forintra. A Richter árfolyama 0,4 százalékkal, 40 600 forintra csökkent, míg az Egis 2,6 százalékkal, 17 950 forintra zuhant. Jót tett viszont az E-Starnak az a hír, hogy pénzt kaphat az önkormányzatoktól, részvényének árfolyama 4,8 százalékkal, 330 forintra nőtt. Hír nélkül több mint 4 százalékot erősödött a CIG-papír is, amely 258 forinton fejezte be a kereskedést.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet