Szerda délután drasztikusan csökkent az arany ára, így a nemesfém hathetes mélypontját érte el. Közép-európai idő szerint délután 5 órakor az unciánkénti ár 1700 dollár alá esett. Egyelőre vegyes kommentek érkeznek az arany piaci áralakulásával kapcsolatban, a Bloomberg hírügynökség azonban egyértelműen a Draghi-beszéddel, illetve az esti Fed-bejelentéssel magyarázza az erőteljes áresést. Az aranyár nagyon volatilis tud lenni − egyáltalán nem meglepő módon − egy FOMC-bejelentés előtt − idézte a Reuters James Steelt, az HBSC nemesfémelemzőjét. Az aranyra nehezedő nyomás már napok óta érzékelhető volt, azonban az aranypiaci szakértők úgy vélték, hogy az európai problémák következtében az euró esetleg gyengülhet a dollárral szemben, illetve a QE3 megerősítése miatt inkább menekülő befektetési instrumentummá válik az arany. Ehhez képest, úgy tűnik, a befektetők inkább a maximális biztonságot keresik és zárják pozícióikat a kockázatosnak számító részvény- és árupiacokon.
