A csökkenő európai indexekkel ellentétesen mozogtak az árfolyamok a Budapesti Értéktőzsdén a hét utolsó kereskedési napján. A BUX index értéke 0,41 százalékkal erősödött, így a nap végén 19 029 ponton állt. Már a reggeli órákban hangot adtak azon véleményüknek az elemzők, hogy a kétnapos esés után kisebb korrekcióra számítanak. Az indexet ezúttal a Mol és Richter húzta felfelé, míg a többi nagy papírnak kismértékben csökkent az ára.
A főszerep ezúttal is az OTP-é volt, bár a 13,5 milliárd forintos forgalomhoz − mely közepesen erősnek mondható − ezúttal \"csak\" 7,4 milliárd forint értékben járultak hozzá a bankpapírok. A legnagyobb hazai lakossági bank részvényeinek ára a kereskedés elején még 4000 forint alatt is \"járt\", a zárásban azonban mégiscsak 4030 forint lett az árfolyam, mely érték az előző naphoz képest csak 0,12 százalékos csökkenést jelent. Ez pedig azért is szép eredmény, mert a bankadó bejelentése óta a befektetési elemzők folyamatosan csökkentik az OTP célárát, illetve vételről tartásra, alulsúlyozásra visszaminősítik a részvényt.
Szintén enyhén, de csökkent az árfolyama a nagy papírok közül a Magyar Telekomnak 1 milliárd forintos és az Egisnek egészen szerény, 15 millió forintos forgalom mellett. A tervek szerint egy újabb fajta adóval terhelendő távközlési részvény kurzusa ezúttal 0,49 százalékkal csökkent, míg az Egis-papírok a zárásban 0,42 százalékkal értek kevesebbet. Előbbi záróára így 401, míg utóbbié 18 230 forint volt.
Voltak azonban a napnak nyertesei is. A Mol- és Richter-részvények ára − elég jelentős, 2,4−2,6 milliárd forintos forgalom mellett − 1,42, illetve 0,17 százalékkal emelkedett. Az olajipari cég részvényei a zárásban 18 915 forinton forogtak, míg a Richteréi 40 570 forinton cseréltek gazdát.
