BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Zárásban lett pluszos Budapest

2012. október 16. kedd, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

A napközben jellemzően csökkenést mutató BUX indexet a nap végére felrántották, vélhetően a kedvező nemzetközi hangulatnak köszönhetően nőtt meg a vásárlói kedv a budapesti börzén. Az index a hétfői kereskedési napon a zárásra elérte a 19 195 pontot, ami 0,32 százalékos emelkedést jelent a pénteki naphoz képest. A 6,5 milliárd forintos forgalom átlagosnak mondható, figyelemre méltó volt azonban, hogy hétfőn már nem volt annyira domináns az OTP súlya. Az összforgalomnak még a felét sem tette ki a bankpapír, ami mostanában igencsak ritka. A részvény árfolyama napközben inkább toporgott, azután a kedvező nemzetközi hangulatnak köszönhetően 0,73 százalékkal emelkedett, a zárásban 4293 forintot ért.

Kiemelkedően magas volt a Magyar Telekom forgalma. A távközlési részvények 0,24 százalékkal drágultak, a zárásban már 411 forinton cseréltek gazdát, s mindezt 1,5 milliárd forintos forgalom mellett.
A Mol-papírokkal 1,3 milliárd forint feletti értékben kereskedtek, az árfolyam 0,3 százalékkal volt magasabb, mint pénteken, tehát 18 510 forintba került egy részvény zárásban, míg a Richter 259 milliós forgalom mellett kicsit még gyengélkedve 39 400 forinton fejezte be a napot.

Az elemzők által vételre ajánlott Egis szintén jeleskedett, 0,43 százalékkal drágult, a forgalom azonban nem érte el a 150 millió forintot. A nap nyerteseinek (Állami Nyomda, Csepel, Synergon, CIG Pannónia, E-Star) 1−2,27 százalékkal emelkedett az árfolyama, míg a vesztesek (Pannon-Flax, Biomedical, BIF, Elmű, Forrás) árfolyama 6,85−13,88 százalékkal csökkent.
Érdemi forgalmat még a legfrissebb alapszabályát most közzétevő Alteo részvényeire bonyolítottak a BÉT-en. A részvények ára azonban nem változott, tehát 2000 forinton zárult a kereskedés.

Sebestyén Stella
Sebestyén Stella

Ez is érdekelhet