Több mint négyhetes mélypontra hanyatlott hétfőn az arany ára. Európai idő szerint hétfőn délután fél ötkor az aranyrudak unciánkénti (31,1035 gramm) ára még az 1730 dollárt sem érte el. Az esés egyébként már az ázsiai kereskedési időben kezdődött, s mint arról a Reuters beszámolt, annak hátterében az állhatott, hogy a kedvező amerikai és kínai makroadatoknak köszönhetően mégsem lehet bizton számítani az inflációs hatású − és ily módon a fémnek a menedék szerepét kölcsönző − mennyiségi könnyítő (QE) lépésekre az Egyesült Államokban és Kínában.
Napi grafikonok
Napközben úgy tűnt, stabilizálódik az árszint 1740 dollár környékén, azonban a kedvező amerikai kiskereskedelmi forgalmi adatok adtak egy újabb lökést a nemesfémnek. A nap végére így újból a pesszimizmus uralta az aranypiacot. A Bloomberg News hírmagyarázatában azt is megemlítette, hogy az arany igazodott a kínai inflációs és növekedési adatok nyomán lefelé tartó nyersanyagárakhoz.
Az arany értékvesztése már pénteken megkezdődött, amikor kiderült, hogy az Egyesült Államokban a fogyasztói hangulat ötéves csúcsra javult, illetve a munkanélküliségi segélyért első ízben folyamodók száma meglepetésszerű mértékben csökkent.
