A pénteki napot megerősödve hagyta maga után, így jó pozícióban zárta a hetet a forint − mondta a Napi Gazdaság érdeklődésére Bámli Károly, a Commerzbank devizapiaci üzletkötője. A hazai fizetőeszközt még Varga Mihály pénteki nyilatkozata sem tudta letörni, miszerint Magyarországnak nem lesz szüksége külső finanszírozásra, mivel a piacok így is bíznak az IMF-megállapodás megkötésében. A Commerzbank szakértője szerint hazánk finanszírozási helyzete jelenleg rendben van, ezt mutatja az is, hogy idei eddigi mélypontjára, 300 bázispont alá csökkent a magyar államadósság-törlesztési kockázat biztosítási tranzakcióinak árazása. Ennek megfelelően várhatóan a közeljövőben is tartja a 280−287 körüli euróárfolyamot a forint. Bámli szavai szerint ez az egyensúlyi állapot senkinek sem fáj nagyon, de nem is túlságosan jó. Péntek délután fél ötkor tehát egy euró 280,7, egy dollár 216,5, egy svájci frank pedig 232,1 forintot ért.
Csökkentek az állampapírok hozamai a pénteki kereskedésben, a diszkontkincstárjegyeknél 2−11 bázispontos csökkenést regisztrált az ÁKK, míg az államkötvényeknél még ennél is jobban, 17−28 bázisponttal estek a hozamok. Ennek megfelelően 6,16 és 6,92 százalék között mozogtak a referenciahozamok.
