BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Újabb horvát-magyar harc az INA-ért

2012. szeptember 27. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Törvényesnek találta az INA jelenlegi társaságirányítási struktúráját a társaság igazgatósága a keddre összehívott rendkívüli ülésen. A testület azért gyűlt össze, mert a korábbi hírek szerint három horvát tagja változtatni szeretett volna azon a jelenlegi gyakorlaton, hogy az elnök szavazatával mindig a Mol akarata érvényesül. Az erre irányuló javaslatot a keddi igazgatósági ülésen tűzték volna napirendre, de az INA kiadott közleménye szerint az ülésen nem szavaztak a javaslatról, mert azok nem voltak kidolgozottak. Az ülést követő tájékoztatás szerint viszont az igazgatóság akár jogi lépéseket is tesz minden magán- vagy jogi személy ellen, aki hazugságokkal kárt okoz a társaságnak. Egy azonban biztosnak látszik: újra fellángolhatnak az INA körüli ellentétek, a horvát sajtó szerint ugyanis az igazgatósági tagok lépése mögött horvát kormányzati stratégia van, aminek ez lehetett az első lépése. Ez nem is lenne meglepő, hiszen Zágráb keményen fellépett már korábban is az ellen, hogy a 49 százaléknyi részesedéssel rendelkező Mol miért tudja egyedül irányítani a társaságot. A horvát sajtó ráadásul keményen bírálta a napokban bejelentett magyar beruházásokat is. Szerintük ugyanis a horvát fejlesztéseken spórol a Mol, míg otthon bőven jut forrás ilyen célra. Mindenesetre a két fél közötti szerződés újratárgyalása ismét szóba kerülhet, ami ellen a Mol korábban sem tiltakozott.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet