BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 1,48 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Intézményi befektetők szállhatnak be az Alteóba

2012. szeptember 27. csütörtök, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Három magyar intézményi befektető 170 millió forint értékben vásárolhat Alteo-részvényeket − közölte a társaság a Napi Gazdasággal szerdán. Az intézmények zártkörű értékesítési eljárásban juthatnak a papírokhoz. A részvények értékesítéséből származó pénzből tőkeemelésre készülnek, amit még az Alteo többségi tulajdonosa ki is egészíthet, hogy a tőkeemelés elérje a 310 millió forintot. Az Alteo azért választotta ezt az értékesítési módot, mert így biztosítani tudják az intézményi befektetők számára a részvényekhez való azonnali hozzáférést, amit az új részvények keletkeztetésének, bevezetésének időtartama már nem befolyásol − közölte ifj. Chikán Attila, az Alteo Nyrt. vezérigazgatója. A tőkeemelés összegéből 15,5 millió forint az Alteo Nyrt. jegyzett tőkéjét, a fennmaradó 294,5 millió forint pedig a társaság tőketartalékát növeli majd.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet