Három magyar intézményi befektető 170 millió forint értékben vásárolhat Alteo-részvényeket − közölte a társaság a Napi Gazdasággal szerdán. Az intézmények zártkörű értékesítési eljárásban juthatnak a papírokhoz. A részvények értékesítéséből származó pénzből tőkeemelésre készülnek, amit még az Alteo többségi tulajdonosa ki is egészíthet, hogy a tőkeemelés elérje a 310 millió forintot. Az Alteo azért választotta ezt az értékesítési módot, mert így biztosítani tudják az intézményi befektetők számára a részvényekhez való azonnali hozzáférést, amit az új részvények keletkeztetésének, bevezetésének időtartama már nem befolyásol − közölte ifj. Chikán Attila, az Alteo Nyrt. vezérigazgatója. A tőkeemelés összegéből 15,5 millió forint az Alteo Nyrt. jegyzett tőkéjét, a fennmaradó 294,5 millió forint pedig a társaság tőketartalékát növeli majd.
