BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Ismét Kurdisztán felé kacsingat a Shell

2012. szeptember 25. kedd, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Kutatni szeretne a Shell a kurdisztáni régióban, ahol a Mol is egy komoly mező operátora. A Reuters információi szerint a Shell korábban is tervezte már, hogy ebben a térségben is kutatni kezd, azonban ezt annak idején elvetette, ugyanis Dél-Irakban is vannak olajmezői, amelyekről az iraki kormány könnyen kitilthatta volna, ha belép a kurdisztáni régióba. A Reuters úgy tudja, az olajcég kétszer is közel állt ahhoz, hogy kutatási szerződést kössön a kurdisztáni kormánnyal. Ezt azonban végül nem merte meglépni, okulva az Exxon korábbi példájából. Az Exxont többször megfenyegette az iraki kormányzat, hogy elveszik iraki olajmezőit, ha kurd területekre is belépnek, miután a kurd és az iraki kormányzat között igen feszült volt a viszony. Mivel azonban ezeket a fenyegetéseit nem váltotta be az iraki kormányzat, sőt az olajexport kérdésében is kezd körvonalazódni a megállapodás, egyre inkább kezdenek felbátorodni az olajcégek. A Shellen kívül ugyanis több társaság is vizsgálódik. A Mol számára mindez kedvező, hiszen korábban az Exxon megjelenése is felhajtotta a részvényárfolyamot (a nagy olajcégek megjelenése a befektetők számára pozitív jel).  A Mol által irányított Akri Bijeel blokkban a pénzügyi nehézségekkel küzdő Gulf Keystone is árulja kisebbségi részesedését, amelynek értéke láthatóan megugrott korábban a nagyobb kérők megjelenésének hírére.

Kezdenek felbátorodni az olajcégek
Reuters
Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet