BUX 139624.46 0,55 %
OTP 45970 0,0 %
Promo app

Töltse le az Economx appot!

Letöltés

Jelentős pert indított a Graphisoft Park

2012. szeptember 24. hétfő, 00:00

Google Állítsd be, hogy az Economx az elsők között legyen a Google-találatokban!

Peres eljárást indított a Graphisoft Park SE leányvállalata, a Graphisoft Park Ingatlanfejlesztő Kft. az AMRI Hungary Kutató Fejlesztő Zrt. ellen − jelentette be a tőzsdei cég pénteken. A végelszámolás alatt álló társasággal szemben a bérleti jogviszony megszűnése és bérleti díj megfizetése kapcsán miatt 4,4 millió eurót követel a cég, ami tartalmazza a bérleti szerződésből a megszűnéskor hátralévő közel 7 éves időtartamra eső bérleti díj összegét, csökkentve a hasznosítás során várhatóan realizálható nettó bevételek összegével. Az AMRI Hungary Zrt. 2012. július 19-ével végelszámolás alá került. A végelszámolás megindítására való tekintettel a Graphisoft Park a bérleti szerződést az abban foglaltaknak megfelelően 2012. augusztus 31-ével felmondta. Az AMRI Hungary Zrt. és a Graphisoft Park közötti bérleti szerződés alapján a végelszámolás következtében a szerződés teljes hátralévő 79 hónapjára eső bérleti díj egy összegben esedékessé vált. A peres eljárás megindítása azért vált szükségessé, mert az AMRI Hungary Kutató Fejlesztő Zrt. és anyavállalata, az Albany Molecular Research Inc (Albany, USA) nem ismerte el a Graphisoft Park szerződésen alapuló követelését.

Deák Bálint
Deák Bálint

Ez is érdekelhet