Egymilliárd forint támogatást nyert el a PannErgy leányvállalata, a Miskolci Geotermia Zrt. − jelentette be a tőzsdei társaság pénteken. A cég a Gazdasági és társadalmi megújulás Miskolcon elnevezésű kétlépcsős pályázatának második részét is elnyerte a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség (NFÜ) honlapján található információk alapján − közölte a cég. A Miskolci Geotermia Zrt. a kétlépcsős pályázati modell első fázisában, 2011 februárjában 316 millió forint támogatást nyert a kutatófúrásaihoz és egyéb előkészítő tevékenységekhez. A most megnyert pénzzel a Kistokaj térségében megvalósuló geotermikus projektet valósíthatják meg. A döntésről szóló hivatalos tájékoztatást még várja a társaság.
